====================================================--> دکتر سعید سینا متخصص جراحی جنرال و زیبایی|ابدو مینوپلاستی (Tummy Tuck)
 

ابدو مینوپلاستی (Tummy Tuck)

خدمات

  • جراحی جراحی شکم چربی شکم لاغری شکم

ابدو مینوپلاستی (Tummy Tuck)

در بسیاری از افراد ممکن است به علت زایمان های متعدد ، کاهش وزن زیاد و یا اشکال در سبک زندگی ، چربی موضعی شکم و پهلو افزایش یافته و بعضاً شُلی و افتادگی پوست شکم را شاهد باشیم . روش اصلاح وضع موجود در این شرایط عمل جراحی ابدومینوپلاستی و یا مینی ابدو مینو پلاستی است.

لازم به ذکر است افرادی که BMI بسیار بالا دارند کاندید مناسبی برای ابدو مینو پلاستی نیستند و جراحی های باریاتریک لاپاراسکوپیک (اسلیو ، بای پس و مینی بای پس) برای این افراد مناسب تر است.

در صورتیکه ابدومینو پلاستی و یا مینی ابدومینو پلاستی با لیپوساکشن شکم ، پهلوها و پشت (در صورت نیاز) همراه گردد، نتایج بسیار قابل قبول تر خواهد بود. در طی ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافه شکم از محل برش سزارین تا دور ناف برش خورده و خارج می شود.

عضلات جدار شکم تقویت می گردد و چربی های شکم و پهلوها و بعضاً پشت لیپوساکشن شده و سپس ناف سازی صورت می گیرد و مراحل ترمیم جدار شکم انجام می شود.

در عمل مینی ابدومینو پلاستی ناف بیمار حفظ شده و برش پوست و چربی زیر جلد از برش سزارین تا محل شل بودن جدار شکم صورت می گیرد و تنها عضلات جدار شکم در زیر ناف تقویت می شود. جهت استحصال نتیجه بهتر این عمل هم می تواند به همراه لیپوساکشن شکم ، پهلو و پشت انجام شود.

مراقبت های قبل جراحی شامل استفاده از یک آمپول  انوکساپارین به صورت زیر جلدی 24 ساعت قبل عمل ، تهیه جوراب واریس AG (زیر زانو) قبل عمل و مراقبت های عمومی اعمال جراحی شامل ناشتا بودن بیمار ، در صورت نیاز مشاوره های پزشکی ، اصلاح (شیو) محل جراحی و دوش گرفتن شب قبل از عمل ، قطع کردن داروهای آسپرین پلاویکس ، وارفارین ، ویتامین E و هم چنین مکمل های گیاهی ، قطع سیگار تجیحاً از یک ماه قبل عمل و... می باشد.