====================================================--> دکتر سعید سینا متخصص جراحی جنرال و زیبایی|جراحی باریاتریک (چاقی) لاپاراسکوپیک
 

جراحی باریاتریک (چاقی) لاپاراسکوپیک

خدمات

  • جراحی چاقی لاغری جراحی چاقی لاپاراسکوپیک چاقی

جراحی باریاتریک (چاقی) لاپاراسکوپیک

رسیدن به اندامی متناسب و زیباتر شدن چالشی همیشگی در افراد چاق است. از روش های بسیار مرسوم و تکنیک های نوین توصیه شده در مجامع علمی برای لاغری که حتی منجر به پیشگیری و درمان و بهبود چشمگیر بیماری های متابولیک از جمله دیابت و اختلالات لیپید ، فشار خون ، کبد چرب و... می شود، جراحی های باریاتریک لاپاراسکوپیک است.

با توجه به اینکه اعمال جراحی زیبایی شکم (ابدوسینوپلاستی و لیپوساکشن) برای بیماران با BMI بالا عملاً بی فایده و غیر موثر است و تنها برای اصلاح چربی های موضعی در بیماران با BMI کمتر موثر است، بیماران با BMI بالا (به خصوص بالای 35 سال ) توصیه به جراحی های لاپاراسکوپیک چاقی می شوند.

یکی از بهترین روشهای جراحی چاقی، عمل جراحی اسلیو معده است. در جراحی اسلیو (کاهش حجم معده ) 80-90 % بافت معده کوچک شده و این بافت اضافه معده از بدن خارج می شود. این عمل به شیوه لاپاراسکوپیک و طی زمان کمتر از 2 ساعت انجام می شود و نتایج معجزه آسایی در کاهش وزن بیمار دارد .

سایر روش های جراحی چاقی اعمال جراحی بای پس کلاسیک و مینی بای پس می باشند که بسته به شرایط بیمار به ایشان پیشنهاد می گردد.در این جراحی ها به جز کاهش و محدودیت ورود غذا، به علت کاهش سطح جذبی روده ها، کاهش وزن بسیار موثری بعد جراحی رقم خواهد خورد.

انجام اعمال جراحی های لاپاراسکوپیک چاقی مستلزم جلسات مشاوره قبل عمل (شامل مشاوره های تغذیه ، مشاوره های ورزشی ، مشاوره گوارش و حمایت های روانشناسی و... ) می باشد.

 مراقبت های قبل جراحی شامل مراقبت های عمومی اعمال جراحی شامل ناشتا بودن بیمار ، مشاوره های پزشکی در صورت نیاز ، اصلاح (شِیو) محل جراحی و دوش گرفتن شب قبل از عمل جراحی ، قطع کردن داروهای آسپرین ، وارفارین ، ویتامین E و همچنین مکمل های گیاهی ، قطع سیگار از یک ماه قبل عمل جراحی و... می باشد.