====================================================--> دکتر سعید سینا متخصص جراحی جنرال و زیبایی|جراحی شکم و انواع آن
 

جراحی شکم و انواع آن

img
  • 02

    اسفند

    1398
  • 97
  • جراحی شکم

جراحی شکم و انواع آن

جراحی شکم جراحی زیبایی شکم که به آن آبدومینوپلاستی نیز می گویند، جراحی است که برای از بین بردن و برداشتن چربی های اضافه و انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو صورت می گیرد. اکثراً در افرادی این جراحی انجام می شود که افتادگی شکم دارند و سطح بالایی از چربی دارند و یا خانم هایی که پس از زایمان پوست شکم آنها کش آمده و به حالت عادی بازنگشته است. جراحی شکم برای رهایی از این نوع چربی ها بهترین روش به شمار می رود. آبدومینوپلاستی به روشی گفته می شود که پوست اضافه و آویزان شکم را جدا می کنند و چربی های درون شکم را خارج می کنند، به عبارت دیگر می توان گفت که پوست شکم را می کشند و چربی های زیر آن را تخلیه می کنند، با این عمل شکم کاملاً صاف می شود. این جراحی حدوداً 3  ساعت و تحت بیهوشی کامل انجام می پذیرد. در این مطلب به بررسی انواع آبدومینوپلاستی، مزایای جراحی شکم، نحوه مشاوره درباره عمل جراحی و دیگر نکات لازم در این باره می پردازیم. در ابتدا فرد متقاضی بعد از تصمیم نهایی، به متخصص مربوطه مراجعه می کند و از وی مشاوره می گیرد. در این مشاوره که پس از آزمایشات کامل و بررسی های دقیق پزشک انجام می شود، جراح پلاستیک با متقاضی درمورد صلاحیت و دوره انجام جراحی با وی صحبت می کند.
بیمار در این جلسه فرصت این را می یابد تا در مورد هدف و انتظارات خود از این جراحی حرف بزند و نظرات دکتر معالج خود را نیز بشنود. شرایط هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است بنابراین نمی توان گفت نیازی به جلسه مشاوره ندارید چرا که یکی از دوستان یا آشنایان شما این جلسه را گذرانده، پزشک معالج با در نظر گرفتن شرایط خاص هر بیمار و توانایی بدنی وی بهترین پیشنهاد و برنامه ریزی را برای جراحی شکم وی ارائه خواهد داد. در این مشاوره به بررسی موارد ذیل می پردازیم:
شرح دقیق از وضعیت بیماری و سابقه مصرف هر دارویی و یا سابقه داشتن جراحی در گذشته معاینه دقیق شکم و پوست شکم و بررسی سابقه جراحی قدیمی شکم و جای آن پزشک معالج در مورد خطرات و یا عوارض احتمالی با شما سخن می گوید تا با اطلاع دقیق تصمیم بگیرید اندازه گیری و فوتوگرافی برای ثبت در پرونده بیمار، انجام می شود.
حداقل یک ماه قبل و بعد از آبدومینوپلاستی از مصرف سیگار باید پرهیز کرد، چرا که کشیدن سیگار روند بهبود زخم را کند می کند. توصیه پزشک این خواهد بود که دوهفته قبل از جراحی از آسپرین و داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی مصرف نکنید.
مشاوره پزشکی انواع گوناگون جراحی شکم همانطور که بیان کردیم، جراحی شکم یکی از بهترین روش های تخت شدن شکم و رهایی از چربی هاست، حال اینکه سوال پیش می آید که چند روش برای جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد؟ با توجه به اینکه جراحی زیبایی شکم روش های مختلفی دارد، در اولین قدم برای تصمیم نهایی بهتر است بدانیم که چه روشی برای ما بهتر است و کدام روش جراحی نتیجه بهتری برای ما خواهد داشت. نوع جراحی زیبایی متناسب با سن فرد متقاضی، میزان چربی انباشته شده و مقدار افتادگی پوست شکم و پهلو تعیین می شود.